لطفا صبر کنید...

چرا دندان ها نامرتب می شوند؟

disorder-teeth1.jpg

دلایل زیادی برای نامرتبی دندان ها وجود دارد که متداول ترین آنها عبارتند از:
1. دندان ها در زمان مناسب درنیامده اند: دندان های اکثر مردم بر اساس یک برنامه زمانی مشخص در دهان رویش می یابند . اگر دندان ها بر اساس نظم مناسب رویش نیابند ، فضای مورد نیاز دندان های بعدی را اشغال می کنند یا هیچ فضایی برای رویش ندارند.

2. فضای کافی در فک وجود ندارد: اگر دندان های شیری خیلی کوچک باشند و فضایی که برای رویش دندان های دایمی توسط تکامل فک ها به وجود می آید کم باشد ، بعضی دندان ها ممکن است خارج از قوس دندانی رویش یابند. اگر این فضا خیلی کم باشد ، دندان ها در خارج از قوس رویش می یابند ،به طوریکه مجبورند بچرخند ، خم شوند یا در یک زاویه غیر طبیعی قرار بگیرند.از سوی دیگر اگر فضا خیلی بزرگ باشد ممکن است بین دندان ها فاصله بیفتد.

3. در میان دندان ها ، دندان اضافه وجود دارد.

4. دندان های آسیا در یک موقعیت نادرست هستند: اگر برجستگی ها و فرورفتگی های دندان های آسیای اول به هم نرسند ، تمام دندان هایی که پس از آنها رویش می یابند ،نیز در هم جفت نخواهند شد.

5. تعدادی از دندان ها به شکل مادرزادی غایب می باشند: در این صورت دندان های موجود به فضای خالی ناشی از دندان های غایب متمایل می شوند.

6. اندازه دندان ها نسبت به فک خیلی کوچک یا بزرگ هستند: به عنوان مثال اگر کوچکی فک را از مادر و دندان های بزرگ را از پدر به ارث برده باشید ، دندان ها در فک جا نمی شوند.

7. ممکن است یک عادت مضر وجود داشته باشد: مکیدن انگشت شست می تواند دندان های بالا را به سمت بیرون و دندان های پایین را به سمت داخل فشار دهد. در ضمن تنفس از طریق دهان ، یا فشار دادن زبان پشت دندان های جلو ، دندان ها را به سمت جلو حرکت می دهد و از هم باز می کند. این عادات می توانند باعث باز بودن دندان ها در قسمت جلو شوند.

8. یک دندان از بین رفته است: دراین حالت دندان های مجاور به فضای بی دندان تمایل پیدا می کنند.

9. به تغییرات تکاملی بین نسل ها مربوط است: در طی سالیان طولانی ، فک انسان کوچکتر شده و این در حالی است که تعداد دندان ها ثابت باقی مانده است.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


اطلاعات تماس

آدرس : بندرعباس ، خیابان سید جمال ، روبروی شیرینکده
ساختمان پزشک ، طبقه دوم

تلفن تماس : 32252193-076

شماره همراه : 09176568160