لطفا صبر کنید...سؤالات متداول

  • دلایل ایجاد مال اکلوژن چیست؟
  • آیا کجی دندان‌ها به مرور زمان اصلاح می‌شود؟
  • آیا درمان ارتودنسی برای من دیر شده است؟
  • هزینه الاینر شفاف بیشتر است یا براکت معمولی؟
  • س از اتمام درمان چه باید کرد؟
  • طول درمان با الاینر چقدر است؟
  • مزیت‌های استفاده از الاینر شفاف چیست ؟
دلایل ایجاد مال اکلوژن چیست؟

بیشتر موارد مال اکلوژن ارثی است. از جمله مشکلاتی که بیشتر مربوط به وراثت می‌شود عبارتند از شلوغی و به ‌هم ‌ریختگی دندان‌ها، بزرگ بودن فضای دهان و ایجاد فاصله بین دندان‌ها، وجود دندان اضافی، شکاف کام ، شکاف لب و انواع ناهنجاری‌های فک و صورت. برخی از موارد مال اکلوژن نیز اکتسابی هستند و در اثر عواملی مانند مکیدن انگشت، فشار زبان، بیماری‌های دهان و دندان، افتادن زود هنگام یا دیر هنگام دندان شیری، حوادث و یا مشکلات پزشکی ایجاد می‌شود.

آیا کجی دندان‌ها به مرور زمان اصلاح می‌شود؟

خیر اصلاً چنین نیست. در بیشتر افراد همین که اولین دندان آسیاب دائمی از لثه بیرون می‌زند (حدود شش تا هفت ‌سالگی)، فضای موجود برای دندان‌های عقبی حتی با وجود تداوم رشد فک افزایش پیدا نمی‌کند. در حقیقت این فضا به مرور زمان کاهش یافته و کجی دندان‌ها بدتر می‌شود. مطالعات نشان داده ‌اند بیشتر موارد مال اکلوژن و مشکلات دندانی در صورت عدم درمان با گذر زمان بدتر می‌شود.

آیا درمان ارتودنسی برای من دیر شده است؟

هیچ محدودیت سنی برای ارتودنسی وجود ندارد. اگر چه اکثر بیماران ارتودنسی را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند اما بسیاری از بیماران ارتودنسی افراد بزرگسال هستند. فرایند بیولوژی امکان حرکت دندان‌ها را فراهم کرده و در همه افراد سالم صرف ‌نظر از سن انجام می‌شود. اگر چه در افراد بزرگسال رشد فک و دندان‌ها تمام شده است اما روش‌های زیادی برای درمان وجود دارد. تکنولوژی‌های جدید باعث شده بتوان درمان ارتودنسی در بزرگسالان را به شکل بسیار مؤثر و کارآمدی انجام داد. بنابراین هیچ سنی برای درمان ارتودنسی دیر نیست.

هزینه الاینر شفاف بیشتر است یا براکت معمولی؟

در بیشتر موارد هزینه الاینر شفاف مشابه براکت فلزی است. با این حال هر مورد متفاوت است. هزینه درمان بستگی به طول مدت درمان و دشواری شرایط می‌ماند و همچنین اهداف درمانی دارد.

س از اتمام درمان چه باید کرد؟

پس از تمام شدن درمان با الاینر، باید از نگهدارنده ارتودنسی استفاده کنید. دندان‌پزشک مجموعه ‌ای نگهدارنده یا ریتینر برای شما تهیه می‌کند تا موقعیت جدید دندان‌ها حفظ شده و مانع از بازگشت آنها به موقعیت پیشین شود. نگهدارنده ها انواع مختلف داشته و ممکن است غیرثابت ( الاینر) یا ثابت باشد.

طول درمان با الاینر چقدر است؟

به طور متوسط طول درمان برای بزرگسالان یک سال و برای نوجوانان مشابه دوره درمان براکت است. به طور کلی طول درمان هر بیمار بستگی به پیچیدگی مشکلات ارتودنسی او و نتایج مورد انتظار دارد.

مزیت‌های استفاده از الاینر شفاف چیست ؟

الاینر به علت شفافیت تقریباً نامرئی است . الاینر را می‌توانید هر زمان که لازم می‌دانید از دهان خارج کنید . به علت غیر ثابت بودن الاینر، هیچ محدودیت غذایی برایتان ایجاد نمی‌شود . حس وجود الاینر در دهان بسیار راحت است در حالی که در مورد براکت و سیم ارتودنسی معمولاً با مشکل تحریک و زخم شدن بافت نرم مانند گونه، لب‌ها یا لثه مواجه می‌شوید . در براکتهای معمولی هر بار که سیم ارتودنسی سفت می‌شود، تا چند روز درد و ناراحتی زیادی احساس می‌کنید، در صورتی که در مورد الاینر چنین مشکلی وجود ندارد .

اطلاعات تماس

آدرس : بندرعباس ، خیابان سید جمال ، روبروی شیرینکده
ساختمان پزشک ، طبقه دوم

تلفن تماس : 32252193-076

شماره همراه : 09176568160